Svůj pobyt je možné si zpříjemnit vycházkami a výlety do okolí.

TESÁRSKE  MLYŇANY

Milovníky přírody jistě potěší návštěva a procházka arboretem v Tesárských Mlyňanech, které je největší ve Střední Evropě.
Jeho historie sahá až do roku 1900. V jeho areálu stojí kostel, který slouží pro botaniky. Najdete tam velmi staré dřeviny i rostliny.
Můžete si prohlídnout evropskou a japonskou zahradu, kanadský les.
Možnost nákupu rostlin.

NITRA

Vzdálenost 38 km, je to starobylé město, kde je možno navštívit Nitranský hrad, ve kterém sídlí nitranský arcibiskup. Město Nitra je kolébkou slovanského křesťanství, které přinesli v roce 826 Cyril a Metoděj.

ŠTÚROVO

Vzdálenost z Podhájske cca 50 km. Nachází se na břehu řeky Dunaje, který tvoří hranici mezi Maďarskem a Slovenskem. Na Maďarské straně Dunaje stojí překrásná Ostrihomská katedrála, ze které je výhled na řeku Dunaj a jednu z nejkrásnějších částí Maďarska.
Tato katedrála sloužila jako korunovační město pro všechny uherské panovníky. Odtud asi 58km se nachází hlavní město Maďarska – Budapešť.

LEVICE

Vzdálenost 28 km, kde se nachází Levický hrad a Tekovské muzeum. U města Levice je zpřístupněný veřejnosti starý Bohunický mlýn, který je kulturní památkou.
Ve Štiavnických horách se nachází lovecký zámek sv. Antol a po několika kilometrech odtud vjedete do nejznámějšího hornického města Bánská Štiavnica. Je to historické město s množstvím kulturních památek, které jsou chráněné a zapsány do UNESCO.